Počet položek: 0 0,00 Kč

Pistole samonabíjecí CZ Shadow 2 černá

Samonabíjecí pistole CZ Shadow 2 black, 9mm Luger

kliknutím zvětšíte
CZ Shadow 2
CZ Shadow 2Pistole CZ Shadow2Pistole samonabíjecí CZ Shadow 2
ks
Kód:9.1548.70
Výrobce:ČZ Uherský Brod
Cena s DPH : 34 990,00 Kč
Cena bez DPH : 28 917,36 Kč
DPH:21 %
Dostupnost:skladem
Ráže: 9 mm Luger
Kód výrobce: 0424-0741-EJMSASX

CZ Shadow 2

Pistole CZ Shadow 2

Váha 1,33 Kg
Ráže 9x19, 9mm Luger, 9mm Para
Rám Ocel
Střenky Hliníkové
Funkce spoušťového mechanismu SA/DA
Bezpečnostní prvky Bezpečnostní ozub, Manuální pojistka
Mířidla Nastavitelné
Kapacita zásobníku 19
Celkové rozměry (v/š/d) 157/34/217 mm
Délka hlavně 119 mm or 125 mm (with barrel ramp)

video: https://youtu.be/4TjPESurMgg

CZ Shadow 2 představuje další generaci dnes již legendárního modelu CZ 75 SP-01 Shadow. Zbraň byla vyvíjena ve spolupráci s elitními IPSC střelci týmu České zbrojovky tak, aby výrazně přispěla k rychlosti a přesnosti střelby v průběhu závodu. S využitím nejmodernějšího výrobního zařízení se tak zrodila pistole, která dále posouvá hranice sportovní střelby IPSC.

Rychlost

Modernizace všech hlavních částí zbraně: závěru a rámu, ve spojitosti s prodloužením hlavně, umožňuje rychleji a dynamičtěji opakovat jednotlivé výstřely. Tvar rámu pomáhá k pohodlnějšímu, vyššímu úchopu směrem k ose hlavně a nový checkering zajišťuje naprosto spolehlivý kontakt se zbraní za všech okolností. Nárůst váhy na přední části rámu a závěru vede ke kompenzaci a mírnému průběhu zpětného rázu. Inovovaný spoušťový mechanismus má hladší chod, nižší odpor a zkrácený reset spouště. Zádržka zásobníku je lépe dostupná a stavitelná ve třech polohách, přebíjení je tak jistější a rychlejší i při pohybu střelce.

Přesnost

Prodloužená hlaveň na 125 mm, delší záměrná a nová výškově stavitelná mířidla zvyšují přesnost zbraně jako celku. Vysoce precizní a plně automatizovaná technologie výroby ostatních hlavních dílů na robotických obráběcích centrech bez podílu ruční práce přispívá ke kvalitě zpracování. Povrchová úprava Arcor inspirována služebními modely zaručuje vysokou odolnost proti korozi, povětrnostním vlivům a mechanickému poškození.

Customizace

Každý střelec je jedinečný. K dispozici je proto široká škála sportovního i custom příslušenství. V průběhu testování byly vystříleny stovky tisíc ran v reálných podmínkách závodu. Za stejných podmínek bylo na jednotlivých IPSC situacích střelci CZ Shooting Teamu dosaženo zrychlení v řádech sekund ve srovnání s prvním modelem Shadow. Na počátku tak stály podněty a nápady nejlepších IPSC střelců planety. Na konci více než dvouletého procesu výzkumu a vývoje je nová, jedinečná zbraň a právoplatný nástupce původního modelu. CZ Shadow 2 je připravena závodit.

 

 Standardní balení Shadow 2 obsahuje:

 •           Zbraň osazená muškou se světlovodným vláknem o průměru 1mm, výškově stavitelným hledím, oboustrannou pojistkou s plochými hmatníky, duralovými střenkami.

 •           Tři zásobníky.

 •           Sada bufferů.

 •           Imbus klíč.

 •           Kartáček a vytěrák hlavně.

 •           Návod.

 •           Záruční list.

 

 CZ Shadow 2

Už nějaký čas se v zákulisí šuškalo o nové sportovní pistoli z Uherského Brodu. Říkalo se, že produktoví manažeři České zbrojovky mají nemalé ambice – ještě dál posunout laťku, kterou do závratných výšin nastavila mimořádně úspěšná CZ 75 SP-01 Shadow. Dlouho však zůstávalo přísně střeženým tajemstvím, jakým způsobem toho v Uherském Brodě chtějí dosáhnout. Dokud nebyl na jaře 2016 představen nový model CZ Shadow 2.

Překonat Shadow? Tak to hodně štěstí, říkal jsem si, když jsem o tom slyšel prvně. Model CZ 75 SP-01 Shadow vznikl před deseti lety pečlivě promyšleným doladěním výborné pistole CZ 75 SP-01 tak, aby výsledek co nejlépe vyhovoval potřebám sportovních střelců. Zdokonalená ergonomie, vylepšený bicí a spoušťový mechanismus s mimořádně hladkým chodem, absence automatické blokové pojistky úderníku, prodloužený záchyt zásobníku, široké hmatníky oboustranných ovladačů manuální pojistky, druhá bicí pružina s jinou pracovní charakteristikou v základní výbavě, muška tvořená světlovodným vláknem, dozadu protažené hledí, zásobníková šachta se sraženou hranou…

CZ 75 SP-01 Shadow je zkrátka excelentní SA/DA celoocelová pistole ráže 9x19 (či 9x21), po které záhy začalo sahat stále víc elitních střelců divize Production střelby podle pravidel IPSC v čele s týmem CZ Shooting, jehož reprezentanti s touto zbraní ovládli nejvyšší pozice na nejvýznamnějších národních i mezinárodních závodech. Shadow ke všemu boduje i na služebním trhu.

Jak vylepšit dokonalé

Proč vylepšovat Shadow, to je vcelku jasné. Tento model byl ve své kategorii dlouho nejlepší zbraň na trhu, ale konkurence nespí. Jiná věc je, jak na to.

Když jsem se začal zajímat o zákulisí vzniku CZ Shadow 2, dozvěděl jsem se, že vývojový tým nejprve strávil obrovské množství času shromaždováním a hodnocením poznatků z používání modelu CZ 75 SP-01 Shadow. Při tom byl neocenitelným zdrojem poznatků a doporučení tým CZ Shooting, jehož členové mají z těchto pistolí odstříleno mnoho set tisíc ran, představují elitu cílové skupiny zákazníků a k tomuto úkolu přistoupili s velkým zápalem. Žádný div – vždyť nová CZ Shadow 2 je zbraň, s níž budou závodit (a pokud možno vyhrávat) přinejmenším několik dalších let.

V podobných případech bývá cílem nalezení slabin. U Shadow to bylo spíš o vytipování konstrukčních uzlů a vlastností, které bylo možné smysluplně dostat na vyšší level. Přitom se neustále bral ohled na to, aby Shadow dvojka přes všechny změny a zdokonalení cenově zůstala „lidovou“ IPSC pistolí, kterou si může dovolit i začínající střelec. Což se také podařilo.

Co rozhoduje

Při vývoji CZ Shadow 2 si v České zbrojovce definovali čtyři oblasti, které jsou pro sportovní střelce rozhodující. Jedná se o rychlost, přesnost, životnost a konečně kustomizaci neboli možnost individuálního přizpůsobení. V každé z těchto sfér se pak v Uherském Brodě pokusili dosáhnout výrazného zlepšení oproti CZ 75 SP-01 Shadow.

Rychlostí se míní rychlost střelby se vším, co s tím souvisí. U CZ Shadow 2 se zásadní krok vpřed udělal nově tvarovaným rámem. Je to variace na osvědčený design CZ 75 SP-01 Shadow, nicméně na rozhodujících místech upravená tak, aby se střelcova ruka dostala co nejblíž k ose hlavně. Zejména díky rámu stoupla prázdná hmotnost pistole na cca 1,3 kg. Zmínit zaslouží nově tvarovaný prostorný lučík bez ostrých hran s dlouhou zdrsněnou přední stěnou a pouze jedna příčná drážka na standardizované montážní liště na přední části rámu. Tím se Shadow 2 přiznává jednoznačně sportovní status.

Česká zbrojovka uvádí, že s novým rámem se jí oproti původní Shadow podařilo částečně zmenšit zpětný ráz, resp. střelec ho vnímá jako snadněji zvládnutelný, a také se zmenšil zdvih hlavně po výstřelu. Já se zatím po orientační zkoušce omezím na konstatování, že z CZ Shadow 2 se mi střílelo velmi příjemně. Sám jsem velmi zvědavý na hodnocení aktivních IPSC střelců po větším počtu ran.

Na první pohled jiný než u CZ 75 SP-01 Shadow je závěr. V České zbrojovce jeho podobu dlouho ladili s cílem dosáhnout co nejrychlejšího tasení, natažení a zacílení. To všechno závěr v konečné podobě s různým tvarem předních a zadních napínacích drážek nabízí (viděl jsem, jak svižně dokáže s CZ Shadow 2 manipulovat špičkový závodník IPSC) a ještě ke všemu vypadá hodně dobře. Navíc jeho design pěkně ladí s trojúhelníkovým kohoutem s velkým vylehčovacím otvorem.

Novinkou u této kategorie pistolí CZ je sportovní checkering v podobě zdrsnění přední a zadní stěny rukojeti malými jehlany. Česká zbrojovka má s podobnou úpravou úchopových ploch zkušenosti ze své řady Tactical Sports. U Shadow 2 po pečlivém výběru zvolila jemnější vzorek s hrubostí na hraně přijatelnosti při déletrvající střelbě bez rukavic. Jemnějším ručkám to může připadat už ostré, ale úchop rukojeti je díky tomu opravdu spolehlivý i v případě pocení. Zásluhu na tom mají i moderní ploché hliníkové střenky, u CZ Shadow 2 eloxované do modra a opatřené popisem s charakteristickou „rukopisnou“ dvojkou dole – stejnou, jakou najdeme na levém boku závěru za laserem vypáleným označením CZ SHADOW. K dispozici jsou však také pryžové střenky pro střelce, kteří preferují širší úchop a mají rádi, když jim rukojeť více vyplňuje dlaň.

Do základního příslušenství patří tři zásobníky na 19 nábojů. Je ale dobré vědět, že Shadow dvojka si perfektně rozumí i se zásobníky pistolí řady SP-01 nebo CZ 75/85 s částečně nižší kapacitou. Na boku rukojeti zaujme výrazně vystupující velký hmatník záchytu zásobníku. Šroub s drážkou torx signalizuje, že hmatník se různě nastavovat podle fyziognomie či preferencí střelce. To je jistě zásadní pro rychlé přebití.

CZ Shadow 2 variuje osvědčený spoušťový mechanismus CZ 75, ovšem s takovými úpravami, že výsledkem je hladší chod, nižší odpor (8 až 15 N v režimu SA) a zkrácený reset spouště. Můžu potvrdit, že to vše se pozitivně projevuje na rychlosti i přesnosti střelby. Použité řešení je mimochodem natolik svébytné, že Česká zbrojovka uvažuje o jeho patentování.

Pro Shadow dvojku jsou podobně jako pro CZ 75 SP-01 Shadow k dispozici vratné a bicí pružiny s různým odporem. Dokonce je to tak, že pokud máte pružiny odladěné na původním Stínu, můžete je s obdobným výsledkem použít i na CZ Shadow 2. Cílem výrobce však je dodávat zbraň již vyladěnou tak, aby přímo z krabice bez dalších úprav dosahovala co nejlepších výkonů.

Roboti, arcor a konfigurátor

V případě přesnosti Česká zbrojovka měla na mysli dvě propojené věci: přesnost pistole a přesnost výroby. V prvním případě se přesnostní potenciál nové Shadow zvýšil o něco delší, 125mm hlavní a 180mm záměrnou. Dále jsou tu nová mířidla se stavitelným hledím se šikmou zdrsněnou pohledovou plochou a muškou tvořenou světlovodným vláknem. Pokud jde o výrobu, u ní se dá stručně říct, že CZ Shadow 2 vzniká úplně jinou technologií než původní Stín. Uherskobrodská společnost u tohoto programu využívá vysoce moderní robotická obráběcí centra, což znamená úplně jinou úroveň sériové produkce bez tradičních stop po opracování.

Jistě nutné zdůrazňovat, že přesnější výroba se příznivě projevuje na přesnosti zbraně. Současně se tím zásadním způsobem zvýšila životnost hlavních dílů. Tomu napomáhá povrchová úprava arcor, kterou Česká zbrojovka začala používat u svých polymerových pistolí CZ P-07 a CZ P-09. Jedná se o karbonitridaci v solné lázni s následnou oxidací. Takto vytvořený povrch má vynikající protikorozivní odolnosti a zvyšuje odolnost ošetřených díl proti mechanickému poškození. Arcor svými vlastnostmi rovněž snižuje tření a namáhání dílů a přispívá k lepšímu chodu a funkci celé zbraně.

Kustomizaci pistole CZ Shadow 2 umožní takzvaný konfigurátor. Jedná se o internetovou aplikaci, v níž si zákazník bude moci v klidu domova nadefinovat vysněnou podobu své zbraně. Vybírat bude moci různé varianty pojistek, střenek, kohoutů, spouští a bicích či vratných pružin. U původní Shadow si takto dokonce bylo možné objednat SA provedení. Uvidíme, co všechno se objeví v nabídce pro její pokračovatelku.

Competition Ready

CZ Shadow 2 vstupuje na trh se sloganem Competition Ready. Tím se míní, že každá pistole je z výroby naladěna tak, že s ní hned po vytažení z krabice můžete vyrazit na závod a vyhrávat. Současně je to interní vtípek ve smyslu, že s touto zbraní je Česká zbrojovka opět připravena poprat se s konkurencí. Ta se zatím soustředila na boj s modelem CZ 75 SP-01 Shadow a já mám dojem, že CZ Shadow 2 pro ni bude pořádně nepříjemné překvapení.

Uherském Brodě se tentokrát neomezili jen na zlepšení klíčových detailů, ale neváhali výrazně redesignovat hlavní díly a k tomu naplno využili možnosti, které firmě otevřela nedávná modernizace výrobního zařízení. Za sebe to vidím tak, že mise byla splněna a fenomenální CZ 75 SP-01 Shadow se podařilo překonat. Docela výrazně. CZ Shadow 2 už má totiž se sebou rozsáhlé testování špičkovými IPSC střelci, kteří zjistili, že na stejné situaci dokáží s novou pistolí ve srovnání s původním Stínem stáhnout čas až o tři sekundy!

Nebudu vám nic sugerovat. Vyzkoušejte, uvidíte – klidně se však s vámi vsadím, že mi dáte za pravdu. A pokud se vám snad přece jen něco nebude líbit, určitě o tom dejte vědět České zbrojovce. Tam teď zákazníkům evidentně bedlivě naslouchají a na nových modelech CZ je to vidět.

 

Zboží ze stejné kategorie - Pistole samonabíjecí CZ Shadow 2 černá

 ČZ 52 7,62x25 Tokarev
--------- KOMISNÍ PRODEJ --------- pistole samonabíjecí CZ 52, velmi dobrý stav
Ráže: 7,62x25 Tokarev
Dostupnost: skladem
ks
Cena bez DPH:4 958,68
Cena s DPH6 000,00
CZ Scorpion EVO3 S1 Carbine
Samonabíjecí puška CZ Scorpion EVO S1 Carbine, 9x19
Dostupnost: do 7 dnů
ks
Cena bez DPH:21 479,34
Cena s DPH25 990,00
Pistole CZ P-10F
Pistole samonabíjecí CZ P-10 F black, 9x19
Dostupnost: do 14 dnů
ks
Cena bez DPH:14 454,55
Cena s DPH17 490,00

Potřebujete poradit ? Pistole samonabíjecí CZ Shadow 2 černá ČZ Uherský Brod

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace